ZOO Košice

ZOO Košice netreba nejako zvlášť predstavovať. Celkovou rozlohou, veľkosťou expozičnej časti a počtom chovaných jedincov živočíchov je to najväčšia zoologická záhrada na Slovensku a z hľadiska celkovej rozlohy dokonca najväčšia v Strednej Európe.

Do Zoologickej záhrady v Košiciach je to od nás z Drienice zhruba 70Km. Nech už sa vyberiete po diaľnici, alebo po vedľajších komunikáciách, do hodinky a pol ste tam. Pokiaľ poznáte cestu, je to super, pokiaľ nie, navigácia vám pomôže obísť celé Košice-a po poľnej ceste ste tam raz-dva !

Od parkoviska je do vstupu cca 100 metrov. Za ozaj symbolické vstupné, máte prístup prakticky k celej ZOO. Treba však počítať s tým, že mnoho zvierat je zazimovaných a tým pádom ich v zimných-chladných mesiacoch neuvidíte.

Vstupné nie je nijako limitované časom, takže si návštevu Košickej ZOO môžete vychutnať naozaj do sýta ! Pre rodiny s deťmi sú na každom rohu preliezačky, šmykľavky a posedenia s výhľadom na zvieratá. Takže rodinný piknik môžete stráviť ozaj v peknom prostredí.

Pri vstupe dostanete mapu, podľa ktorej si môžete určiť smer “výpravy“, alebo sa môžete “blúkať “ len tak na slepo, všetky trasy sú vyznačené, takže sa určite nestratíte !

Ďalším bonusom, je možnosť zakúpiť si krmivo v ae a tým priamo podporiť zvieratá v ZOO a pobaviť deti kŕmením,- aj z ruky.

Košická ZOO pôsobí už pri vstupe majestátne. Je to atrakcia, ktorú by ste mali určite navštíviť. Treba si však dávať pozor, v ktorom ročnom období sa vyberiete. Dinopark je tiež otvorený len počas sezóny. Preto je potrebné sledovať otváracie hodiny-on-line, aby ste nezostali nemilo prekvapení…že…

ZOO Košice

ZOO Košice
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku

podobné články:

ZOO Spišská Nová Ves

Dublin Zoo Phoenix Park

DinoPark Košice

ZOO Košice

Súťaž vo varení gulášu Drienica...
Mikuláš v cerkvi 2019
Aprílová búrka s krupobitím
Zber konárov
zobrazené: 318 krát

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

Drop file here