Pozemky na budúcu výstavbu v okrese Sabinov-Drienica sa tak trocha týkajú aj našej obce Drienica. Lebo sa jej aj prakticky “dotýkajú“ ale už patria pod mesto Sabinov. “Vykolikovanú“ oblasť je možné vidieť od minulého roka.
Už v sedemdesiatych-osemdesiatych rokoch minulého storočia existovali náznaky myšlienke pripojiť Drienicu k Sabinovu. Vtedajší predseda-starosta sa s poslancami vyjadrili negatívne.
Možno by sme dnes vyzerali, ako Sabinov-miestna časť Orkucany. – Sabinov-miestna časť Drienica.
Nestalo sa tak a stále sme Drieničania a Šomiaci
Nové pozemky však smerujú k tomu, že sa to raz stane… Najhoršie obstál kríž, popri ktorom sme pešobusom brázdili v skratke Sabinov-Drienica. O neho je kolík len opretý. Koľko nebožtíkov prešlo toto miesto s prežehnaním sa, vždy tam horela aj sviečka… zobraziť viac