Foto-mapa Drienica 1950-2010

Jozef Hanula-Na rodnej hrude

Jozef Hanula-Na rodnej hrude

Foto-mapa Drienica 1950-2010, prináša úplne nový pohľad na to, čo ste doteraz videli. Ako sa zmenila naša obec Drienica v trvaní 60 rokov ? Prakticky vôbec a na druhej strane možno až veľmi…dedinka sa za tie roky rozrástla a to hlavne do dĺžky.

Ako je vidno na mape, každý si obhospodaroval svoj kúsok zeme, lebo ľudia žili z toho, čo si dopestovali. Na terajšej zjazdovke (Pod Colovazami) boli vôľakedy políčka, kde sa pestoval ľan a neskôr boli využívané, ako pastviny pre dobytok.

Z Lysej viedla cesta cez Golú až pod Kamennú cez les, po ktorej sa zvážalo seno, nakosené na lúkach pri Oltár Kameni.

Cez dedinu viedla prašná cesta, popri ktorej sa tiahol neregulovaný jarok. Krytý bazén-(Na Zárubej), hotel Javorná-(Pod Javornú), Pionierak-(na Lačnej Zemli), či Šomka(Pod Topoľkami), neboli na mape sveta. Rekreačná oblasť Drienica-Lysá ako ju poznáme dnes, ešte neexistovala.
V Gackoch, kde sa momentálne nachádza niekoľko desiatok chatiek, boli pastviny-(ako prvé sa tam pásli ovce a kozy na jarnej tráve.)

Na mieste, kde stojí Kultúrny dom, bola iba farská záhrada…Lanovka ešte neexistovala, no už v tej dobe bola vybudovaná Hreda…

Ďalšie časti chotára ako aj celé Slovensko z roku 1950-nájdete tu-klik

Vychutnajte si jedinečné fotografie s odstupom 60 rokov !

Pre jednoduchšie skúmanie, stačí jednoducho prejsť myšou cez fotografiu…

Pre jednotlivé fotografie v plnej kvalite kliknite tuZdroj: tuzvo.sk

Foto-mapa Drienica 1950-2010

zobrazené: 4 702 krát

Jeden komentár na “Foto-mapa Drienica 1950-2010

  1. je to daco unikatne…nikdy som si nemyslela, ze sa este raz prejdem po tych poliach, kde som sa ako decko nadrela….ale su to aj pekne spomienky, mala som rada robotu na poli. ked sa urodili velke zemiaky, ked sme nakosili vela rakasov, ked sme medzi prvymi ukoncili zatvu, ked sme mali vela kopiek dateliny….atd. bolo to predsa len pekne obdobie aj mojho zivota…

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

Drop file here