Zaschnuté atramentové cartridge-tonery na HP

Zaschnuté atramentové cartridge-tonery na HP .Aj keď ste si zakúpili novú tlačiareň v domnení, že farba vám vydrží aspoň niekoľko mesiacov. Nestalo sa a za pár týždňov bolo po farbe. Aj keď väčšinou používate iba čiernu, farebná sa míňa tiež, koľkokrát zapnete tlačiareň, pretože prečisťuje trysky… Ale čo je horšie, trysky zaschli a nepomôže ani chlapík s ultrazvukom, ktorý vám núka nové, ktoré stoja často viac, ako nová tlačiareň…

Aj keď to bude možno znieť akokoľvek smiešne, uvarte ich ! Už som mal možnosť vyskúšať aj legendárne značky, ako je Lexmark, Epson, Advent, Canon, ale pre ich neschopnosť opätovne napĺňať tonery a veľmi drahé náhrady, jednoznačne odporúčam HP !

Za najlepšiu cenu dostanete najlepšie, aj keď mi jedna typu series skončila, po 2 rokoch, kde odišla riadiaca jednotka, tonery však zostali plne funkčné aj po niekoľkonásobnom napĺňaní. A to som mal tú česť tlačiť plnofarebné plagáty vo formáte 3 X 2 metre (A4 formát spájaný do celku), niekedy však mali prestávku aj niekoľko mesiacov.

Tak ako ušporiť euríky ?

Farbu-náplne sa dajú kúpiť na každom kroku, ja preferujem eBAY, kde si kúpite množstvo podľa potreby aj na niekoľko rokov. A sáčky do mrázakú, čo určite má každý doma, potom len pekne povariť smile

 Riešenie ?

Čo budeme potrebovať ? Mikroténové sáčky, vriacu vodu a 10 minút

Čo budeme potrebovať ? Mikroténové sáčky, vriacu vodu a 10 minút

Dva sáčky do mrazáku, niečo kvalitnejšie aby to vydržalo vriacu vodu.

Dva sáčky do mrazáku, niečo kvalitnejšie aby to vydržalo vriacu vodu.

Dobre zabaliť, a cca 5 minút nechať povariť, potom skontrolovať, či farba povolila.

Dobre zabaliť, a cca 5 minút nechať povariť, potom skontrolovať, či farba povolila.

Postup:

Niekoľko odporúčaní: Nikdy nenechajte vytlačiť farbu až na doraz. Aj keď si zakúpite nový toner, je zvyčajne naplnený do 1/3 , tak ho treba dodatočne doplniť. Keď nechcete kupovať nový toner, skúste sa trocha pohrať.

Funguje to, aj keď už mám novú tlačiareň, stará sa dá ešte vždy použiť. Farbu v toneroch som sa pokúsil rozchodiť,tepelným zahriatím,najlepšie vo vriacej vode.

Išlo o to, že buďto to vyjde, alebo cartridge putujú do koša. Najskôr som navštívil chlapíka predajcu náplní, ktorý sa pokúsil niekoľkokrát vyčistiť trysky ultrazvukom.

Nevyšlo a tak došlo k plánu č.2.

Potrebujeme: Silonové sáčky, nejakú staršiu nádobu na staršom sporáku(farba sa tažko umýva,keby povolili sáčky) a pár minút času. Aj keď sa bude zdať, že farba je všade, treba ich pekne vybrať opláchnuť pod vodou a nechať na papierových obrúskoch, nech stečie farba. Tým sa prečistia trysky a toner, je pripravený na použitie, ako nový. Treba však počkať, kým vychladnú a až tak naplniť farbu.

Pokiaľ vložíte catridge a chcete niečo vytlačiť, nebude to fungovať ihneď. Farba sa musí usadiť a niekedy funguje až po 6 hodinách,alebo na druhý deň. Môže sa stať, že po dlhšej dobe, kedy nepoužívate tlačiareň, trysky opäť zaschnú a tonery treba povariť opäť. Môžem potvrdiť, že zvládnu aj niekoľko takýchto cyklov a podarilo sa oživiť aj tonery, ktoré sa nepoužívali niekoľko rokov !

Hlavne nepomiešať farby, keď ich plníte.

Výsledok ? Nemôžete nič pokaziť, lebo tonery by aj tak putovali do koša, môžete však získať aj niekoľko ďalších rokov a tým ušetriť financie…Testované na atramentovej tlačiarni HP Deskjet-2460.

Zaschnuté atramentové cartridge-tonery na HP

zobrazené: 35 394 krát

13 komentárov na “Zaschnuté atramentové cartridge-tonery na HP

 1. Ahoj, veľmi pekne ďakujem za radu, toner som zabalil do troch vreciek a nechal 10 minút vo vyhriatej vode v rýchlovarnej kanvici. Zaschnutý bol čierny toner na HP DeskJet 4535. Prajem pekný deň

 2. zdravim,
  ako viem ze cartridge je zaschnuty – a nieje problem niekde inde?
  dnes som striekackami doplnil cierny + farebny cartridge (cervena,modra,zlta)
  skusam tlac, cierna ide OK, farebnu takmer vobec nevidno… ide teda o uschnuty cartridge?
  ked sa to po par dnoch nerozbehne, tak to skusim prevarit teda..
  dik,
  m.[img]https://postimg.org/image/85gjf08jv/[/img]

  • áno, jedná sa o dva samostatné cartrige, ktoré možu zaschnúť, nezávisle od seba a v inom čase. Po doplnení je však dobré počkať aj niekoľko hodín, aby sa farba usadila v špongii.
   Keď nepomože tak pekne uvariť, postup je vyššie smile

 3. Prosím pošlite mi na môj mail podrobnejší návod ako vyvariť tie náplne. Chcem konkrétne vedieť či sa tá voda nalieva do sáčkov alebo do nádoby, alebo aj do sáčkov a aj do nádoby? A ešte by som chcel vedieť či tá voda má byť studená vlažná alebo aká?

  Ďakujem

  • Zdravím,
   Návod je popísaný v článku,tonery sa dávajú do sačkov-suché, žiadny voda. Preto radšej vložiť do dvoch sáčkov, aby sa k nim pri vare nedostala voda. A tak len experimentovať, postačí 5-10 min, niekedy aj pol hoďky. Treba sledovať, či už povolili všetky tri farby, alebo čierna.
   Dá sa to opakovať veľakrát, zatiaľ som rozchodil všetky, čo sa mi dostali do rúk…
   Ale odkedy mám laserovú, do atramentových by som už určite neinvestoval, veľa šťastia v skúšaní smile

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

Drop file here

...