Cesta na hrad Šariš

Cesta na hrad Šariš, alebo 3 Km do kopca/45 minút pešobusom ! V našich podmienkach viac zaužívaný názov je Šarišský hrad-miestna atrakcia, na ktorej u bol asi každý a pokiaľ nie, minimálne o nej počul, alebo videl z auta.

Cesta na hrad Šariš nie je až tak náročná, pokiaľ nemáte bábo v kočíku, ktoré chcete dostať až na vežu Donjon ! Aj tak sa dá a po ceste stretnete mnoho rodiniek, ktoré túto výzvu zobrali ozaj vážne.

My sme sa tam vybrali v marci, kedy už slnko vie zohriať, ale v tieni nájdeme stále ešte trocha snehu. Aj na túto-pomerne chladnú dobu je tu pomerne “hustá premávka“.

Pri vstupe do areálu hradu vás čaká symbolické vstupné+mapka hradu a základné informácie o ňom. Existuje aj vonkajšia trasa, okolo hradu s dĺžkou jedného kilometra.

Už pri vstupe si všimnete, že na hrade prebiehajú rekonštrukcie prakticky na všetkých miestach, kde je vstup zakázaný.

Celé nádvorie je však návštevníkom k dispozícií neobmedzene. Nájdete tu mnoho detských atrakcií, streľba z luku, alebo fúrik ala koník !

Ps: tak ako my z nášho pohľadu pozeráme na hrad Šariš, tak aj návštevníci z hradu pozerajú smerom na Šomu ! (keď vedia, ktorým smerom, 35X optický zoom).

Cesta na hrad Šariš

Cesta na hrad Šariš
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku

do pozornosti:

Šarišský Hrad a okolie

Dobývanie Šarišského Hradu

Šarišský hrad “ala” Kilimandžáro

Cesta na hrad Šariš

0 / 5. 0

Sabinov 2011
Mikuláš zavítal aj k nám - Rozs...
Hríby na tretieho októbra
Závan jari na Drienici
zobrazené: 95 krát

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

Drop file here