Pravá Mexická Tequila

Pravá Mexická Tequila sa vyrába zo šťavy z agávy. V minulosti slúžil nápoj vznikajúci pri jej kvasení (pulque) k obohateniu stravy dedinčanov. Obsahuje totiž celý rad vitamínov a bielkovín. Je v nej ale aj alkohol, preto je potrebné ho konzumovať s opatrnosťou.

Vôbec prvé zmienky o výrobe Tequily pochádzajú zo 16. storočia. Prvé pokusy o destilovaní agávy sa však objavujú už skôr, keď sa o to pokúšali Aztékovia – mnoho rokov pred príchodom Španielov do Mexika.

Tequila sa po destilácií necháva zrieť v dubových sudoch. Podľa toho, ako dlho Tequila v sudoch zreje, rozlišujú Mexičania 3 druhy Tequily. Tá pravá by mala koncom procesu obsahovať 38 – 40% alkoholu. Na etikete potom nájdete poznámku o tom, že bola destilovaná zo 100% agávy.

Túto pravú sme dostali do daru od známeho, ktorý ju získal priamo v meste Cancun v Mexicu. V tejto sa kúpe aj červ…

Traduje sa, že kto dopije posledný pohárik, musí zjesť aj červa-ako bonus  !? Tak nazdravie 😆

Pravá Mexická Tequila

Pravá Mexická Tequila
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Prava Mexicka Tequila_02 Prava Mexicka Tequila_03 Prava Mexicka Tequila_04 Prava Mexicka Tequila_05 Prava Mexicka Tequila_06 Prava Mexicka Tequila_07 Prava Mexicka Tequila_08 Prava Mexicka Tequila_09 Prava Mexicka Tequila_10 Prava Mexicka Tequila_11 Prava Mexicka Tequila_12 Prava Mexicka Tequila_13 Prava Mexicka Tequila_14 Prava Mexicka Tequila_15

Pravá Mexická Tequila

Rozkvitnutá lúka, kantína pre v...
Orišok z veršočka
Čisto-nové “geľendre“
Ruské kolo
zobrazené: 3 324 krát

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

Drop file here