Slávnostné otvorenie cykloturistického chodníka Sabinov-Drienica

Slávnostné otvorenie cykloturistického chodníka Sabinov-Drienica sa konalo 16.8.2019 za účasti predstaviteľa vlády SR. MUDr. Richarda Rašiho, PhD, ktorý je podpredsedom vlády SR pre investície a informatizáciu.

Spolu s ním sa na slávnostnom otvorení zúčastnil aj terajší primátor Sabinova Ing. Michal Repasky, ale aj bývalý Ing. Peter Molčan a ďalší…

Celé podujatie zorganizoval a riadil náš starosta Ing. Igor Birčák. Za účastí médií z RTVS (a nás samozrejme :D) bola slávnostne prestrihnutá páska a tým bol oficiálne otvorený cykloturistický chodník, ktorý spája našu obec Drienica s okresným mestom Sabinov.

Tento cyklochodník sa už nejaký ten mesiac používa, no k jeho otvoreniu došlo až teraz. Podľa premávky je jednoznačné, že sa jednalo o dobrý projekt aj investíciu.

Hlavná cesta pre motorové vozidlá nebola tým najbezpečnejším miestom pre chodcov a cyklistov. S novovybudovaným cyklochodníkom sa táto situácia zmenila, ako pre vodičov, tak aj pre chodcov a iných účastníkov premávky.

“Cestička“ je v noci pekne osvetlená. Nechýbajú ani odpadkové koše a dokonca bola postavená aj nová autobusová búdka, hneď vedľa stanice technickej kontroly “STK“.

Drienica, ako obec napreduje míľovými krokmi ! Popri ďalších projektoch je tento asi najviac “na očiach“, preto sa mu pripisuje aj patričná publicita.

Netreba zabúdať, že okrem týchto vecí naše vedenie obce rieši aj ďalšie projekty. Ako je rekonštrukcia NN siete v lokalite Gacky, pripravuje sa nová cesta v dolnej časti obce, ale aj napríklad druhé multifunkčné ihrisko za Kultúrnym domom.

Na malú obec robíme pomerne veľké pokroky !

Teší nás, že sa Drienica revitalizuje a smeruje tým správnym smerom !


Slávnostné otvorenie cykloturistického chodníka Sabinov-Drienica

Slávnostné otvorenie cykloturistického chodníka Sabinov-Drienica
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Slávnostné otvorenie cykloturistického chodníka

Sabinov-Drienica

Súboj Titanov
Z Thajskej reštaurácie
Keď Drienica v máji zakvitne
Šarišské fašiangy vo Veľkom Šar...
zobrazené: 1 817 krát

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

Drop file here