Výstava krojov a historickej audiotechniky

Výstava krojov a historickej audiotechniky v podaní manželov Sedlakových, sa konala v priestoroch bývalého obchodného družstva Jednota v Drienici. Táto akcia bola súbežne spustená s Šarišskou heligónkou a trvala až do “Októbra-mesiaca úcty k starším“.

Pán a Pani Sedlákový sa tejto činnosti venujú už desaťročia a pre našincov ich už asi netreba nejako zvlášť predstavovať. Pre historickú pamäť našej obce však spravili veľmi veľa !

Pani Sedláková disponuje krásnou zbierkou historických folklórnych krojov, ktoré dokonale pozná a povie vám aj ich históriu. Mnohé iné z nich ušila a stvorila aj vlastnoručne.

Pán Sedlák sa od mladosti zaujímal o elektroakustiku a veci s tým súvisiace. Ako mládenec už pôsobil v hudobnej skupine Perla kde si “pričuchol“ k muzike ako takej. Od akustickej kapely prešiel cez analóg až k digitálu a dnes zastrešuje obecné akcie tipu Šarišská heligónka a iné-s vlastnou aparatúrou.

Osobne ho táto vášeň doviedla aj k postupnej zbierke starodávnych-historických “artefaktov“ 20. storočia, kedy sa vyvíjala audiotechnika do podoby, ako ju poznáme dnes.

Mnoho z týchto zariadení je v plne funkčnom a použiteľnom stave, ktoré pán Sedlák aj naživo demonštroval. Okrem audio, videli sme aj video !

Premietačky, na ktoré sa chodilo do kina, aj do toho Šomského kina ! HA !

Prekrásna prehliadka krojov a starožitnej elektrotechniky-súčastne, ktorú si mohli návštevníci pozrieť úplne zadarmo sa v týchto dňoch skončila.

Dobré spravy sú, že sme tieto momenty stihli zachytiť “digitálne“ a vy si ich môžete pozrieť aj takto “virtuálne“ laugh

Výstava krojov a historickej audiotechniky

Výstava krojov a historickej audiotechniky
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Výstava krojov a historickej audiotechniky

zobrazené: 562 krát

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

Drop file here

...