Škola v Prírode-Niekdajšia pýcha Drienice

Škola v Prírode-niekdajšia pýcha Drienice, je v dezolátnom stave. Veľmi populárna Škola v Prírode bola desiatky rokov vyhľadávaným centrom v každom ročnom období. V zimných mesiacoch bola obsadená až na 110 % (prístelky).

Častokrát sa prichádzajúci stretávali s odchádzajúcimi a takpovediac, si podávali kľučky. Dopyt bol stály a objednávky sa prijímali v niekoľkomesačnom predstihu. Chodili sem celé triedy, rodiny, aj z okolitých štátov. Mnoho našincov si tu nášlo prácu a aj mnoho okolitých atrakcií malo stálu klientelu.

V kuchyni sa varilo zdravo a po dobrom obede to bol iba krok ku zjazdovke, alebo bazénu. Toto miesto navštevovali aj zvučné mená, ako napríklad: slávny slovenský tenorista Peter Dvorský, alebo moderátor správ na TV Markíza, Jaroslav Zápala.

Ku ŠVP patrili aj chatky na neďalekom pozemku, ktoré sa využívali hlavne v letných mesiacoch. Kvôli veľkému dopytu bola zrenovovaná aj chata za hlavnou budovou, kde sa tiež poskytovalo ubytovanie.

Stromčeky na prednej strane už prerástli aj najvyšší bod, omietka opadáva a hlavnou rastlinou je praslička roľná, ktorá zdobí zákutia niekdajšej pýchy našej obce. Ako posledným artefaktom je informačná tabuľa, umiestnená hneď pri vstupe „Zákaz vstupu v lyžiarkach na ubytovaciu časť“…

Kedy a či ešte niekedy tieto priestory zaplnia lyžiari, detské tábory s kopou smiechu a peknými spomienkami, ukáže len čas.

Škola v Prírode-Niekdajšia pýcha Drienice

Škola v Prírode-Niekdajšia pýcha Drienice
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Škola v Prírode-Niekdajšia pýcha Drienice

Škola v Prírode-Niekdajšia pýcha Drienice 5.00/5 (100.00%) 11 votes
Sabinovský Kaufland
Drienica Lysá pod snehom
Jarný návrat bocianov
Posledné “novembráky“ a ticho v...
zobrazené: 3 743 krát

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Drop file here