Sakura-Japonská čerešňa

Sakura-Japonská čerešňa .V areáli Powerscortu, je jedno miesto vyhradené pre japonskú záhradu. Môžete si posedieť v pagode pri malom jazierku s pohľadom na Sakury.

Pre Japoncoch znamenajú čas pravej jari a existujú rôzne odrody tohto stromu. Často si pod nimi spravia piknik a sledujú padajúce lupene.

Tejto relaxačnej zábave hovoria “Hanami”. Z tohto stromu sa robí aj zelený čaj, tak si takúto pohodičku môžete vychutnať aj u Vás smile

Sakura-Japonská čerešňa

Sakura-Japonská čerešňa
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Sakura japonska ceresna_02 Sakura japonska ceresna_04 Sakura japonska ceresna_06 Sakura japonska ceresna_10 Sakura japonska ceresna_14 Sakura japonska ceresna_15 Sakura japonska ceresna_16 Sakura japonska ceresna_17 Sakura japonska ceresna_03 Sakura japonska ceresna_05 Sakura japonska ceresna_07 Sakura japonska ceresna_08 Sakura japonska ceresna_13

Sakura-Japonská čerešňa

Blahoželáme 15.apríla 2012
Hokej vs. futbal Sabinov 3.časť
Už len pár dní do Vianoc
Prechádzka do lesa za hríbami
zobrazené: 14 055 krát

3 komentárov na “Sakura-Japonská čerešňa

  1. V období Nara (710 – 794) došlo zrejme k zlomu, keď kvety ume ustúpili do úzadia a nahradili ich sakury, ktoré viac lahodili ľudskému zrakovému vnemu svojou až ostentatívnou krásou. Do začiatku obdobia Heian to už teda bola sakura, ktorá vzbudzovala viac pozornosti, a hanami sa spájalo s týmto stromom. Ktovie, či k tomu neprispel aj fakt, že posedenie pod rozkvitnutým stromom je príjemnejšie koncom marca, respektíve začiatkom apríla, ako niekedy v januári/februári, keď kvitnú ume. Sklon k poetickosti pri posedeniach pod sakurou sa prejavil aj v Japonsku a nie je prekvapením, že počas týchto slávností sa zložilo niekoľko krásnych básní. Takúto scénu približuje aj Karel Fiala vo svojom preklade japonského starovekého románu Příběh prince Gendžiho v kapitole „Hostina pod sakurovými květy“.

  2. Sakura je japonský symbol lásky. Pozorovanie kvitnúcich sakúr je v Japonsku na jar udalosť číslo jedna. Hovorí sa o nej od začiatku roku, na stránkach o počasí sa vydávajú predpovede kvitnutia a ľudia si obsadzujú miesta v reštauráciách pod sakurami mesiace dopredu.

  3. Dobré zábery,pekné sú tie japonské čerešne…Fotograf má ten správny pohľad,pevnú ruku a dobrý foťák.

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

Drop file here