Hliva na orechu

Hliva na orechu ,alebo ako vypestovať hlivu ustricovú v domácich podmienkach na záhrade. O takúto úrodu sa stará aj Ján Tomko, ktorému sa podarilo na asi dvojmetrovom orechu vypestovať takéto parádne trsy hlivy usticovej.

Oproti inému pestovaniu na pňoch stromov je tento unikátny v tom, že peň zostal z pôvodného orecha v zemi. Po naočkovaní hubou a pravidelnom polievaní, môžete mať aj takéto výsledky.

Ešte dobrá rada pána Tomka: „pre zvlhčovanie pňov, použijeme nádobu s malým otvorom na dne, ktorú umiestnime na vrch a dopĺňame vodou“

Hliva na orechu

Hliva na orechu
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

hliva ustricova na orechu_02 hliva ustricova na orechu_03 hliva ustricova na orechu_04 hliva ustricova na orechu_05 hliva ustricova na orechu_06 hliva ustricova na orechu_07 hliva ustricova na orechu_14 hliva ustricova na orechu_13 hliva ustricova na orechu_12 hliva ustricova na orechu_11 hliva ustricova na orechu_10 hliva ustricova na orechu_09 hliva ustricova na orechu_08 hliva ustricova na orechu_15 hliva ustricova na orechu_16

Hliva na orechu

Hliva na orechu 5.00/5 (100.00%) 6 votes
Reverse Bungee !
Prvé čerešne tohto roku, 2012
Také jednoduché zátišie...
Prešov a okolie zasiahli silné ...
zobrazené: 16 603 krát

Jeden komentár “Hliva na orechu

  1. nádherné! ten peň musí byť “živý”? máme taký 1,5 m – jabloň, ale asi 8 rokov zrezaný. ako sa očkuje? 🙂 ďakujem za prípadné rady.

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená.