Bohoslužba pri Kapličke v Drienici,2012

Bohoslužba pri Kapličke v Drienici,2012 .Kaplička-u nás v Drienici zauživaný názov malej kaplnky,ktorá stojí pod veľkou lipou na lúke Pod Hájom. Je zasvätená Janovi Evanjelistovi. Nikto nevie kedy bola presne postavená, ale legenda hovorí, že …

jednej slepej žene sa dostalo rady, aby pila vodu a umývala sa v studničke, ktorá bola na mieste, kde teraz stojí kaplnka. Žena sa uzdravila a ľudia z vďaky postavili na tom mieste kaplnku. Cestou na pole sa tu zastavili, pomodlili sa, poprosili za zdravie,dobru úrodu, za pomoc v trápení… Konali sa tu Bohoslužby a ešte aj teraz raz za rokom v máji je tu Bohoslužba .

Aj pri dnešnej Bohoslužbe, boli vyslovené prosby za dobru úrodu, ochranu od ničivých živlov a posvätenie plodov zeme a ozimín/zelenej pšenice/, ktorá sa potom nosila po cely rok v modlitebnej knižke. Kaplnka bola viackrát opravovaná,urobená nova strecha, podlaha. Stara sa o ňu jedna dobrá žena z Vyšného Konca Drienice pani Birčáková. Na prvých snímkach sme ju zastihli pri veľkom upratovaní pred veľkým dňom Bohoslužby v kaplnke, ktorá sa konala dňa 6.5.2012.

Bohoslužba pri Kapličke v Drienici,2012

Bohoslužba pri Kapličke v Drienici,2012
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_18 Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_16 Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_15 Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_14 Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_10 Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_25 Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_23 Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_36 Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_34 Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_44 Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_40 Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohoslužba pri Kapličke v Drienici Bohosluzba pri Kaplicke v Drienici,2012_46

Dovidenia opäť o rok-2013.

Bohoslužba pri Kapličke v Drienici,2012

Podbeľ,Prvosienka,Pľúcnik lekár...
Poľná cestička okolo kríža
Sabinovský jarmok 2016
Mikuláš bez snehu
zobrazené: 2 898 krát

3 komentárov na “Bohoslužba pri Kapličke v Drienici,2012

  1. Doplňujúca informácia, ozvučenie pre tuto slávnosť zabezpečil s vlastnou technikou pán, Pavol Sedlák,leader skupiny Lysanka !

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

Drop file here