Bio marhule

Bio marhule z vlastnej záhrady bez jediného chemického postreku ! Niečo, čo sa dnes už tak bežne nevidí. V obchodoch skôr nájdeme dokonalé marhule v sáčku, uložené kdesi v regále.

Dopestovať si vlastné “bio“ marhule však môže každý. Samozrejme je potrebné nejaký ten rôčik počkať, kým strom začne rodiť, ale stojí to zato !

Aj v našej obci Drienica sa im darí, hlavne v dolnej časti obce. Podmienky majú priam ideálne. Nie je to tak dávno, kedy ich ovocinári pestovali vo veľkom na Svätojánskom Poli. Dnes toto miesto tvoria iba kaskády-bez stromov… V okolí bola veľmi obľúbená odroda Sabinovská.

Marhule, ktoré sú na fotografiách nižšie, pochádzajú zo stromov, ktoré majú cez 30 rokov a stále bohato rodia. Ich chuť a vôňa sú nezameniteľné. Dajú sa spracovať na rôzny spôsob, no najviac chutia čerstvé-odtrhnuté zo stromu laugh

Marhuľa obyčajná pochádza z Číny a do Európy sa rozšírila cez Arménsko do Talianska a potom k nám na sever. Od tej doby patrí medzi naše obľúbené ovocie, ktoré má rád, asi každý 😆

“Po našemu baracky laugh

Bio marhule

Bio marhule
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Arklow 2011
Modrooký Ježko
Čo práve kvitne
25.cm snehu na Lysej-Čergov 6.o...
zobrazené: 2 472 krát

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

Drop file here