Zabudnuté miesto pod Lúčnou

Zabudnuté miesto pod Lúčnou, alebo nie je to tak dávno čo sme spomínali práve túto lokalitu. Pod lúkou, kde kedysi existovali malé políčka gazdov sa nachádza celkom zaujímavé geologické miesto.

Vyzerá to ako malý kameňolom, aj keď práve tento výraz nie je tým presným významom. Možno by sa to dalo nazvať “štrkodrva“.

Nález tohto miesta nie je presne definovaný ani podľa našich historikov. Podľa pôdorysu to vyzerá na bežný kopček vytvorený prírodou. Keď sa však pozrieme bližšie, môže sa jednať aj o umelo vytvorenú-nasypanú masu kamenia a piesku.

Podľa pamätníkov z našej obce sa práve z tohto miesta navážal materiál na pôvodnú cestu okolo cintorína, smerom na Markoveň. To dodnes tvorí základ dnešnej cestnej komunikácie pokrytej asfaltom.

Toto miesto je do istej miery zabudnuté, lebo tam nevedie okrem hrboľatej cesty žiadna ďalšia. Môžete sa tam dostať terénnym autom, alebo pešobusom a to aj od Jakubovanskej priehrady.

Dnes je to akýmsi mementom na dobu, kedy sa tam aktívne obrábali polia naokolo…

Kedysi tam existoval aj sosnový lesík, ktorý sa tiahol smerom na juh. Bol to raj pre hubárov, kde rástli najme rýdziky ! Les bol potom vyklčovaný a dnes z neho prakticky zostal len okraj na Lúčnej a dolná časť “pri jarečku“. Toto miesto sa nazývalo BIRCI.

Dnes je využívané sem-tam pre partie, ktoré si tam spravia malý piknik. No hovorí sa, že tento piesok môže byť aj zlatonostný 😆

O prípadnom náleze zlata Vás určite budeme informovať laugh

Zabudnuté miesto pod Lúčnou

Zabudnuté miesto pod Lúčnou
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Zabudnuté miesto pod Lúčnou

Zabudnuté miesto pod Lúčnou 5.00/5 (100.00%) 2 votes
Slovenské Hríby
Vlasta Mudríková
Sabinovský jarmok 2015
Trinásť, pánboh pri nás !
zobrazené: 1 263 krát

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Drop file here