Na Lysej sa stále lyžuje

Na Lysej sa stále lyžuje a ako to vyzerá, že ešte nejakú dobu aj určite bude. Nižšie položené oblasti už aj zabudli, že tu nejaký sneh vôbec bol.

Hore sa aj napriek teplému počasiu dá pekne zalyžovať. Aktívne sú stále zjazdovky zo severnej strany, na tej južnej, kde sa opiera slnko je už vidieť aj trávu…

Snehu je stále dosť a aj keby otepľovanie pokračovalo, nejaký ten víkend si určite lyžiari prídu na svoje

Návštevníkov Lysej je stále dosť, o čom svedčia aj plné parkoviská. Keďže parkovanie pri lanovke je priestorovo limitované, od poslednej zastávky SAD vás tu dopraví kyvadlová doprava autobusom-zadarmo.

Na Lysú sa môžete dopraviť lanovkou, alebo po svojich. Na auto radšej zabudnite, keďže sú miesta, kde sa pustia iba skúsení majitelia 4×4 s reťazami.

My sme si zvolili prvú alternatívu a hore sa vyviezli lanovkou. Rady neboli extrémne dlhé, keďže už je po sezóne.

Počasie bolo premenlivé, raz slnečné raz pod mrakom. Viditeľnosť nebola práve najlepšia a tak sme Tatry v diaľke hľadali márne.

No až také strašné to nebolo a okolitá scenéria bola celkom dobre viditeľná voľným okom. Vidieť bolo i do “šomskej doliny“ až ku Hirke.

Pozreli sme sa aj na Oltár Kameň, ako vyzerá v zime a začali zostupovať pešobusom dole. Krátke zastavenie pri hotele Šport aj jeho novovybudovanou terasou s výhľadom až kam oko dovidí…

Pod ním niekdajšia pýcha rekreačnej oblasti Drienica-hotel Lysanka-nateraz nejak bez života…

Pokračujeme smerom dole po ceste, kde sa strieda odkrytý asfalt s ľadom, takže treba pozerať pod nohy, aby sme dole neboli skôr ako chceme laugh

Cestou stretávame mnoho ľudí, ktorí si to mieria práve opačným smerom “hore brehom“.

Prechádzame popod lanovkou, presne pod tou, ktorá nás dopravila tam hore laugh Parkovisko je stále dosť plné a vidieť “ešpézetky“ od Bratislavy až po Michalovce.

Viac už povedia fotografie a kto neverí, môže sa tam vybrať osobne laugh

Na Lysej sa stále lyžuje


↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Na Lysej sa stále lyžuje

Na Lysej sa stále lyžuje 5.00/5 (100.00%) 1 vote
Drienica-farské fašiangové stre...
Čo zachytila fotopasca ?
Zabudnutá kozmická loď...
Prechádzka k zamrznutej priehra...
zobrazené: 286 krát

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Drop file here