Hasičské múzeum v Prešove

Hasičské múzeum v Prešove, ináč známe aj ako Krajské múzeum sa nachádza v priestoroch Rákociho paláca, ktorý vznikol začiatkom 17. storočia. Vzniklo spojením niekoľkých meštianských domov a od roku 1956 tu vnikla zbierka zaujímavá zbierka exponátov.

Niekedy sa volali požiarníci, dnes sa im hovorí hasiči. S nástupom nových domov a stredísk začali aj pre nich nové výzvy. Nestačili len vedrá s vodou… Boli potrebné iné technicky dostupné a mobilné prostriedky, ktoré dokázali uhasiť oheň efektívne, na vyšších podlažiach a hlavne rýchlo !

Dnes už by sme sa nad niektorými inštrumentmi skôr zasmiali, no treba mať na pamäti, že niekedy zachraňovali ľudské životy… !

Hasičské múzeum v Prešove

Hasičské múzeum v Prešove
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Hasičské múzeum v Prešove

[Hodnotené: 1 krát, Priemer: 2]
zobrazené: 1 475 krát

2 comments on “Hasičské múzeum v Prešove

 1. DOBRY DEN.VOLAM SA KAROL RIGO.DOBROVOLNYM HASIČOM SOM OD 16 ROKOCH.ZAČINAL SOM V BLAVE KONKRETNE V RAČI.POTOM DOM POSOBIL NA VYCHODE KONKRETNE ZEPLINSKA TEPLICA.PO 17 ROKOCH SOM SA VRATIL DO BRATISLAVY.MOMENTALNE ZASE POSOBIM V RAČI.DOPOČUL SOM SA ŽE JE UVAS JEDNA FOTOGRAFIA GDE SA NACHADZAJU OBCANIA HASICKEJ JEDNOTY Z RAČE.CH CEL BY SOM VAS POPROSIT KEBY STE MI TU FOTOGRAFIU ODFOTILI A POSLALI.ĎAKUJEM VELMI PEKNE

  • Zdravím,
   Mohli by ste upresniť cca dátum a o čo sa jednalo ?
   Foto z Múzea boli publikované asi rok od nafotenia. Kontaktovali sme regionálneho hasiča, ktorý sa skúsi podľa mena a kontaktov dopátrať k Vašej žiadosti.

   Pre ďalšiu komunikáciu Vás budeme kontaktovať osobne cez e-mail, s pozdravom Drieničan !

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.