Ema-snehová víchrica v Dubline – Zelený ostrov padol

Ema-snehová víchrica v Dubline – Zelený ostrov padol, alebo čo tam nebolo od 85-teho roku. Davová psychóza sa prejavila na všetkých úrovniach štátu, ktorý síce patrí k Európe, no s poveternostnými podmienkami to bude ale iná pesnička.

Najvyšší červený stupeň uzavrel aj letisko. Či už pasažieri v odletových halách, alebo cestujúci v lietadlách, všetci sa museli stiahnuť pre nepriaznivé počasie.

Ani veľké Dublinské letisko nezostalo dlžné nič svojej povesti…smiali sa z neho aj taxikári z Afriky, ktorí to brali ako vtip: Keby to napadlo u nás, tak to pochopíme no tu v Európe ?

Ema je ženské meno, dosť jemné pre prívlastok takejto víchrice…  Jemné bolo aj pohladenie zeleného ostrova, dvadsať centimetrov snehovej pokrývky…

To ale stačilo, pre totálny kolaps zeme. Nasadená bola dokonca armáda, ktorá sa zúčastňovala na presune personálu do nemocníc a ďalších nevyhnutých inštitucií.

Paralyzované bolo vlastne celé Írsko ! Okrem internetu a mobilných operátorov, nefungovalo skoro nič. Cesty prvej triedy vyzerali, ako po arktickej búrke. Ľudia nevychádzali z domovov, vodiči nechávali autá zaparkované popri cestách.

V rádiu a televízií zneli varovné signály: nevychádzať z domu !!!

Samotnú paniku podsúvali samé média, v mnohých aspektoch to pripomína metropolu Slovenka, kedy 2 cm snehu-sú už po krk.

Smiech sa striedal so slzami, bežní Íri, zásobení tak do druhého dňa však pocítili deficit základných potravín, kde bolo vylúpených niekoľko supermarketov… To bolo hlavné mesto, vidiek bol na tom oveľa horšie…

Nuž bežný deň pre Slovákov, ktorí sú zvyknutí aj na viac, ako 20 cm snehu 😆

Ema-snehová víchrica v Dubline - Zelený ostrov padol

Ema-snehová víchrica v Dubline – Zelený ostrov padol
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Ema-snehová víchrica v Dubline

Zelený ostrov padol

Oscarová Noc Sabinov
Parabolické zrkadlo na školskej...
Jesenné ticho v lese...
Hruška vo fľaši
zobrazené: 1 242 krát

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

Drop file here