Obnova čerešňového sadu pri kaplnke sv. Jána Evanjelistu

Obnova čerešňového sadu pri kaplnke sv. Jána Evanjelistu. V poradí druhou akciou organizovanou záhradkármi v Drienici (SZZ) bola výsadba čerešní pri kaplnke sv. Jána Evanjelistu vo štvrtok 11. mája. Premenlivé počasie tejto jari zapríčinilo, že nebolo možné  naplánovať termín viac ako 2 dni vopred aj to, že sa podujatie konalo až v máji.

Napriek, tomu sa stretla malá skupinka záhradkárov s rodinnými príslušníkmi a spoločne doplnili pomedzi pôvodné stromy 5 nových čerešní. Pod odborným dohľadom predsedu Jozefa Mačišáka si svoje pracovné zručnosti overili noví členovia a ruku k dielu priložila aj najmladšia generácia troch slečien z MŠ.

Cieľom podujatia, ktoré by malo mať pokračovanie v nasledujúcich rokoch je spolupráca záhradkárov, farníkov a obyvateľov obce Drienica pri obnove pôvodnej aleje čerešní v okolí kaplnky a skrášlenie tohto priestranstva dostupného pre obyvateľov aj návštevníkov obce. V nasledujúcich rokoch bude možné na týchto stromčekoch realizovať praktické ukážky vrúbľovania a orezu stromov pre záhradkárov i verejnosť.

Ten, kto sa nemohol, alebo nestihol zapojiť do úvodného podujatia môže ešte aj tento rok samostatne posadiť stromček. Nadviazať tak na doplnený rad zo severnej strany v smere od kaplnky ku krížu, alebo sa pridať o rok a zasadiť si svoj strom, ktorého rast budú pozorovať i ďalšie generácie pri prechádzke, počas tradičnej liturgie, alebo cestou do lesa.

Svojou čerešňou prispieť k oživeniu nádherného miesta nesúceho kultúrny, historický a v neposlednom rade duchovný odkaz našich predkov.

text: Ľubica Biroščíková

Obnova čerešňového sadu pri kaplnke sv. Jána Evanjelistu

Obnova čerešňového sadu pri kaplnke sv. Jána Evanjelistu
↑pre jednotlivé fotografie kliknite na prvý obrázok v článku↑

Obnova čerešňového sadu pri kaplnke

sv. Jána Evanjelistu

Drienica 11.máj 2017

Obnova čerešňového sadu pri kaplnke sv. Jána Evanjelistu 5.00/5 (100.00%) 8 votes
Cencúle...
Uškatec Ušatý :-)
Súťaž vo varení gulášu Drienica...
Aprílová búrka s krupobitím
zobrazené: 1 357 krát

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená.