331 komentárov “Hubárske fórum

 1. Huby už nerastú, chladno a sucho…Minulý rok bol bohatší na huby a aj v novembri sa dali ešte nájsť. Možno nám to vynahradí ten budúci rok 2022.

 2. Ahoj hubári. Už je to tak, huby už nám nerastú.Je veľmi sucho a čas už pokročil, nočné mráziky a možno aj sneženie. Ako hodnotíte hubársky rok 2021 ? Ja som spokojná, boli krásne hríby smrekové a dubové.Zaujimavé bolo, že bolo málo červivých,oveľa menej ako po iné roky. Rástli aj kozáre, rydziky,podpňovky a veľa iných, ktoré ja nezbieram. Dúfajme, že budúci rok bude ešte bohatší na huby. Len Pane Bože dajte nám a aj Vám všetkým,veľa zdravia a šťastia do r. 2022.

 3. Asi už je koniec tohtoročnej hubárskej sezóny , nič nerastie….ale prší, žeby azda ešte dačo narástlo ?

 4. Takže už nám prestávajú rásť aj rýdziky. S podpňovkami som sa ešte nestretla, šak ešte majú čas…

 5. Dnešný hubársky úlovok sú 4 hríby smrekové a boli úplne zdravé. Vyzerá to na prestávku v raste hríbov.

 6. V lese je mokro a aj chladno a predsa rastie množstvo rôznych húb. Rastú kuriatka, bedle, rôzne druhy plávok, rýdziky korenisté, lieviky trúbkovité, hríby zrnitohlúbikové a už sa tlačia zo zeme aj hríby smrekové. Rozbehli sa aj rýdziky, tak nech sa darí všetkým hubárom.

 7. Rastú hlavne hríby dubové a začínajú hríby smrekové. Dubové sú zväčša zdravé, smrekové dosť červivé. V lese je už dosť sucho, chcelo by to popršať.

 8. Zdravím všetkých hubárov smile
  Prosím vás, počuli ste niekedy o hube s názvom “slávka”?
  Ďakujem za pomoc

 9. Boli sme v piatok v lese, našli sme 2 malé hríby zrnitohlubikové. Inak nerastie nič, možno teraz po daždi sa to už rozbehne, ved už by bolo na čase.

 10. V lese sucho len tak praští pod nohami…Huby žiadne, ale dnes ku večeru trochu popršalo, možno sa zobudia.

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Drop file here