310 komentárov na “Hubárske fórum

 1. Dnes je už Ondreja, vonku sneh a ráno bolo -8st. Keď si pomyslím, že ešte 18.11. sme našli 2 hríby smrekové a boli úplne zdravé…Teraz už všetko zakryl sneh akoby bielou perinou.Príroda si oddýchne a na jar, až sa oteplí, tráva sa zazelená a začnú rásť huby. Najprv smrčky a potom ďalšie jedlé aj nejedlé. Už koncom mája začnú rásť aj naše najobľúbenejšie – Hríby. Tento rok bol bohatý na huby, vďaka Bohu za ten dar a aj za zdravie, aby sme mohli aj na budúci rok znovu hubárčiť. Veľa šťastia a zdravia všetkým hubárom aj nehubárom. Mária

 2. Dnes na prechádzke v lese som našiel už len zamrznuté huby, nepoužiteľné. žiadne hríby, sem tam rýdzik, alebo také čo ani nepoznám.Všetko zamrznuté na kosť, ráno bolo -7st. Takže tohto roku už je koniec hubárčeniu , ale užili sme si to. Bol to bohatý hubársky rok….

 3. Dnes sme našli 2 smrekové hríby aj napriek pokročilej jeseni. Bolo pekné počasie, tak sme si urobili malú prechádzku. Určite to boli posledné tohtoročné hríby, idú silnejšie mrazy a už aj teraz skoro nič nerastie. Les sme už uzamkli a dovidenia v r. 2021.

 4. Stále sa ešte dajú nájsť rýdziky a našli sme aj zopár krásnych a zdravých hríbov. Už hlásia silnejšie mrazy, takže hubársky košík už zavesíme na klinec.

 5. Ešte sme našli zopár hríbov smrekových a aj krásne zdravé a mladé rýdziky. Na podpňovky nemám šťastie… asi nerastú tam kde chodíme.

 6. Boli sme včera po obede, našli sme rýdziky a aj zopár hríbov, ale ešte sa to len rozbieha s jesennými. Podpňovky som nenašla ani jednú..

 7. Les nejak spustol…Okrem plávok rastú aj krásne muchotrávky, ale hríby nič.Trochu rýdzikov pekných a zdravých. Podpňovky ešte nerastú, ale po tých prehánkach určite.začnú.

 8. Včera nám popršalo, hubám to iste pomôže. No ale našli sme hríby staršie, ale aj mladé a hlavne zdravé. Odpad minimálny.

 9. Konečne nám popršalo, určite ešte budú hríby rásť. Aj rýdziky a podpňovky by mali, teraz je ich čas.

 10. Rastú rýdziky. V lese je dosť sucho, chcelo by to dážď. Rastú aj krásne hríby, ale stále sa nájdu aj červivé.

 11. Dnešné ráno bolo chladné, ale hríby boli aspoň menej červivé. Ešte rastú, no už slabšie, ale začali rásť rýdziky.

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.

► obrázok vlož url: