Hubárske fórum

Hubárske fórum

Fotogaléria:

2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

2021

Hubárske fórum

hubka forum

Vitajte v Hubárskom Fóre za každého počasia !

Hubársky kútik, kde sa môžete podeliť so svojimi skúsenosťami,

nálezmi a inými hubárskymi radosťami…

►Pridať odkaz

[Hodnotené: 0 krát, Priemer: 0]
zobrazené: 65 886 krát

313 comments on “Hubárske fórum

 1. Rastú hríby smrekové a aj dubové. Rastú v skupinkách a v hojnom počte, ale ešte stále je dosť červivých.

 2. Dnes sme zašli do lesa len tak ,,kuknúť” či náhodou niečo nerastie. V lese je veľmi sucho, ale v machu kde je trochu vlhko, sa nám podarilo nájsť 5 smrekových hríbov. Našli sme ich spolu 9 ks, ale 4 boli prestárle a ostali v lese. Z tých 5. sa dalo niečo použiť na praženicu, ale určite sa neoplatí ísť na huby…

 3. Mne sa podarilo nájsť veľa krásnych hríbov. Rástli aj na miestách kde som nikdy nenašla, nikdy tam nerástli. Tie letné majú len jednu chybu, aj keď sú krásne na pohľad, tak sú dosť červivé. Aj ja sa teším na jesenné, dúfam že budú rásť po tej bohatej letnej úrode.

 4. Ako vidím na vašich fotkách a aj videách, tak aj vy ste si užili nádherné hubárčenie- hríbobranie. Tohto roku v lete, rástli hríby v hojnom počte a zaujímavé je, že aj v početných skupinkách. Takú bohatú úrodu hríbov v lete ani si nepamätám. Teraz majú prestávku, už sa teším na tie jesenné.

 5. Rastú krásne hríby smrekové, no sú veľmi červivé. Stále sa dá z nich niečo vybrať, oplatí sa ísť do lesa.

 6. Ešte stále rastú hríby, ale už len málo. Sú dosť červivé a vyzerá to na letnú prestávku. Počkáme si až na jesenné? Možno ešte budú rásť aj skôr, tie letné,ale ja ich nemám rada…

 7. Dnes sme boli v lese na huby. Odohnal nás lejak, ale aj tak sme veľa nenašli. Z tých 27 kúskov hríba smrekového, bola polovica úplne červivých.

 8. Rastú hríby zrnitohlúbikové, krásne aj celé rodinky. Ja ich nezbieram, počkám si až na pravé hríby dubové, či smrekové. Vyzerá to na bohatý hubársky rok, tak sa nechajme prekvapiť.

 9. Včera som mal šťastie na májovky, aj kedˇ veľa červivých,ale bolo aj na voňavú polievku. Dakde už nachádzajú sosňáky, my si na nich ešte musíme počkať.

 10. Konečne rastú májovky, našla som na svojich miestach po tom daždi. Veľa bolo červivých, ale mladúčke mi urobili radosť. Tá nádherná vôňa a vynikajúca chuť, pochutnali sme si na praženici. smile

 11. No neviem kto ako, ale ja nemám šťastie túto jar na huby. Nenašla som ani smrčky a ani májovky. Sucho, potom chladno, nerastú… sad

  • Ja tiež nemám šťastie tohto roku, žiadne huby sa mi nepodarilo nájsť. Dúfajme, že leto nám to vynahradí na hríboch.

 12. Bol som pozrieť svoje smrčkové miesta, ale nenašiel som nič. Tohto roku pravdepodobne už nebudú, dúfam že májovky nesklamú.

Pridaj komentár

Meno a e-mail sú povinné. Váš e-mail nebude zverejnený.